Ga door naar hoofdcontent
NieuwsLTO Nederland benoemt twee nieuwe landelijke bestuurders

LTO Nederland benoemt twee nieuwe landelijke bestuurders

Donderdag 18 september 2025Afbeelding LTO Nederland benoemt twee nieuwe landelijke bestuurders

Vanwege een bestuurlijke aanpassing zijn binnen LTO Nederland drie nieuwe functies ingesteld. Inmiddels heeft op de eerste twee functies een benoeming plaatsgevonden. Per 1 oktober start Ron Mulders als Domeinhouder Plant en Eric Douma als Bestuurlijk Gedelegeerde Mens, Ondernemerschap en Onderwijs (MOO).

Bestuurlijk gedelegeerde MOO – Eric Douma
Eric Douma heeft ruime bestuurlijke ervaring in de agrarische sector en op het sociaaleconomisch domein. Sinds 2021 vervulde Douma bij LTO Nederland al de rol van portefeuillehouder Ondernemerschap & Onderwijs. Daarnaast is Douma werkgeversvoorzitter bij BPL Pensioenfonds. Douma heeft een achtergrond in de varkenshouderij, als ondernemer en bestuurder. In de periode 2017 – 2025 was Douma vicevoorzitter van LTO Noord.

Eric Douma: “De rol die LTO vervult in het sociaaleconomisch domein is van grote betekenis voor boeren en tuinders. Om die impact in de toekomst te behouden, zullen we ons “in de polder” als een aansprekende en verbindende partner op moeten stellen, met een heldere visie op de kansen en uitdagingen die onze sector kent. Niet alleen op economisch vlak, maar ook als grote werkgever, waar werken met een onmisbare maatschappelijke bijdrage centraal staat.

Domeinhouder Plant – Ron Mulders
Ron Mulders houdt zich als directeur en (interim-)manager bezig met strategische vraagstukken op het snijvlak van bedrijfsleven, kennisinstellingen en overheid. Mulders is lid van het Dagelijks Bestuur van Greenports Nederland. In de periode 2022 – 2024 was Mulders tevens voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) en sinds 2022 is Mulders portefeuillehouder Gezonde Planten bij LTO Nederland. 

Ron Mulders: “De maatschappelijke meerwaarde van onze plantaardige teelten is enorm. Niet alleen economisch, maar ook voor onze voedselzekerheid, voor de volksgezondheid en voor het welbevinden en geluksgevoel van mensen. Tegelijkertijd zijn de uitdagingen ook enorm. Ik zie er naar uit om vanuit een inspirerende en verbindende visie te bouwen aan een wenkend toekomstperspectief voor de plantaardige teelten in Nederland – gedragen door de sectoren, door onze leden én door de samenleving .”

LTO-voorzitter Ger Koopmans is verheugd met de benoeming van Eric Douma en Ron Mulders in hun nieuwe rol: ‘Met deze benoemingen versterken we onze bestuurlijke organisatie met twee zeer ervaren, verbindende en professionele bestuurders. Ik ben er van overtuigd dat Eric en Ron in hun nieuwe rol een grote bijdrage zullen leveren aan de verdere versterking van LTO als belangenbehartiger voor boeren en tuinders in Nederland.’