Peter Bommel benoemd tot lid Raad van Commissarissen Royal FloraHolland
Maandag 23 juni 2025
Peter Bommel wordt per 1 januari 2026 benoemd tot lid van de Raad van Commissarissen (RvC) van Royal FloraHolland, de leidende internationale coöperatie van bloemen en planten. Dit is besloten tijdens de formele ledenvergadering van de Ledenraad van Royal FloraHolland op 19 juni. Hij volgt daarmee Pascal Visée op, wiens termijn eind 2025 afloopt. Peter Bommel zal in zijn rol als commissaris ook de rol van voorzitter van de Auditcommissie op zich nemen. Hij wordt benoemd voor een periode van 4 jaar.
Met de komst van Peter Bommel haalt Royal FloraHolland een ervaren bestuurder met brede internationale ervaring als CEO en CFO in huis. Peter werkte lange tijd bij Deloitte waar hij onder andere de functie van CEO van Deloitte Nederland vervulde en lid was van de Global Board van Deloitte. Ook was hij onder meer CEO van MetaCorp Group, een familiebedrijf met een lange historie. Zijn benoeming sluit aan bij de strategische koers van de coöperatie, waarin het platform van Royal FloraHolland zowel digitaal als logistiek verder gaat groeien.
Voorzitter van de RvC, Evert van Helvoort, over de benoeming: “Met groot genoegen heet ik Peter Bommel welkom bij Royal FloraHolland. Zijn brede achtergrond in diverse sectoren gecombineerd met zijn internationale bestuurlijke expertise op het gebied van strategie, financiën en innovatie maken hem een waardevolle aanvulling voor onze RvC. We verwachten dan ook dat Peter een goede versterking is op de RvC. We danken Pascal Visée voor zijn jarenlange inzet en waardevolle bijdrage aan de Auditcommissie en de RvC als geheel.”
Peter Bommel: “Royal FloraHolland is een leidend internationaal platform van bloemen en planten. Juist de combinatie van de lange historie van meer dan 100 jaar vanuit de oorspronkelijke Nederlandse roots gecombineerd met de digitaliseringslag en internationale groei spreken mij aan. Vanuit mijn brede achtergrond en ervaring kijk ik ernaar uit om als commissaris een bijdrage te leveren aan de toekomst en verdere ontwikkeling van Royal FloraHolland. De sierteelt maakt innovatieve stappen en ik kijk ernaar uit om samen verder te bouwen aan de ambities en deze tot bloei te laten komen.”